2. czat- rodzaj rozmowy między dwoma lub wieloma użytkownikami komputerów za pośrednictwem Internetu lub innej sieci komputerowej, polegającej na naprzemiennym przesyłaniu wiadomości tekstowych.
3. komunikator- internetowy to program, który umożliwia szybkie przesyłanie wiadomości między użytkownikami. To najbardziej naturalna i przyjazna forma rozmowy w Internecie. Główną część komunikatora stanowi zawsze lista kontaktów, czyli spis osób, z którymi możesz rozmawiać.
4. grupa dyskusyjna- ogólna nazwa wszelkich form dyskusji internetowej przypominających wymianę korespondencji, a nie rozmowy w czasie rzeczywistym.5. forum dyskusyjne- przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie.
6.web 2.0- potoczne określenie serwisów internetowych, powstałych po 2001, w których działaniu podstawową rolę odgrywa treść generowana przez użytkowników danego serwisu
7. blog- nazwa pochodzi z języka angielskiego od słowa web log . Jest to pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, specyficznych, różnorodnych, odrębnych, oraz uporządkowanych chronologicznie wpisów.
8. FTP- protokół komunikacyjny typu klient-serwer wykorzystujący protokół TCP według modelu TCP/IP (krótko: połączenie TCP), umożliwiający dwukierunkowy transfer plików w układzie serwer FTP–klient FTP. FTP jest zdefiniowany przez IETF w dokumencie RFC 959.
9. P2P- czyli peer-to peer (z ang. każdy z każdym) jest siecią komputerową, która umożliwia komunikację swoich użytkowników na równorzędnych zasadach. Każdy korzystający z tego rodzaju internetowej aplikacji może w dowolnej chwili zainicjować połączenie.
10. chmura- obliczeniowa, znana w języku angielskim jako cloud computing, to bez wątpienia jeden z najważniejszych trendów wyznaczanych obecnie przez branżę IT. W tym modelu przechowywanie aplikacji i informacji odbywa się na serwerach umieszczonych poza lokalną siecią, a nie na komputerze użytkownika.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz